5 zalet współpracy z freelancerem

Freelancerzy “rosną jak grzyby po deszczu”. Przestrzeń związana z freelancingiem i prowadzeniem własnego biznesu na swoich zasadach coraz mocniej się rozszerza. Na rynku pracy wzrasta też zapotrzebowanie na usługi “wolnych strzelców”. Cenimy sobie wolność umów, swobodę współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu potrzeb i oczekiwań obu stron. Zalet współpracy z freelancerem przybywa. My przedstawiamy te najważniejsze.

1. Pracujesz z kim chcesz, jak chcesz i ile chcesz.

Decydując się na współpracę z freelancerem nie jesteś w żaden sposób zobligowany skomplikowanymi umowami. To od Ciebie zależy z kim podejmiesz współpracę. Siedząc w biurze w Zielonej Górze – możesz podpisać kontrakt ze specjalistą z dowolnego miejsca w Polsce czy na świecie. To daje dużą wolność, ale też szersze pole do poszukiwań. Może to właśnie w Londynie, Tokio, a może  za rogiem znajduje się idealny kandydat do współpracy? Freelancer, to również swobodny zakres czasu współpracy. Dogadujecie się? Wspólna praca sprawdza się świetnie? Możesz podjąć wielomiesięczne działania. Jeśli dana osoba nie odpowiada Tobie – możesz bez wielu formalności zakończyć współpracę – oczywiście w przyjaznej atmosferze.

2. Bezpośredni kontakt z kontrahentem

Korzystasz z usług freelancera? To z nim omawiasz wszystkie kwestie związane ze zleceniem. Bez pośredników, bez osób trzecich. Takie rozwiązanie wpływa dobrze na całe przedsięwzięcie. Rozmawiając z wykonawcą możesz lepiej wytłumaczyć zasady danego projektu – masz też od razu jasny i czytelny feedback z jego strony.

3. Minimum formalności

Pracuje dla Ciebie freelancer? Wybierasz odpowiednią osobę, omawiasz szczegóły projektu, wysyłasz brief do zlecenia, odbierasz materiały, płacisz fakturę. Zamykasz realizację. Dodatkowo kwestie formalne nie zaprzątają Twojej głowy. Brzmi super? Też tak uważamy. Freelancer wykonuje dla Ciebie zlecenie,  Ty możesz spokojnie zająć się rozwijaniem swojego biznesu.

4. Obniżenie kosztów firmowych

Oszczędności wynikające ze współpracy z freelancerem dotyczą nie tylko rzecz jasna samych kwestii rozliczeniowych (opłacamy fakturę, a VAT możemy wliczyć w koszty firmowe), ale też samego stanowiska pracy. Odchodzą nam wszystkie inwestycję związane z przyjmowaniem pracownika na etat. Nie musimy przygotowywać, udostępniać miejsca pracy – nie musimy też płacić składek ZUS, podatku. To duża wygoda.

5. Elastyczność współpracy

Dotyczy to nie tylko sposobu rozliczenia, ale też terminu/miejsca pracy oraz ilości osób, które wdrażamy w projekt. Utrzymanie np. grafika na etacie jest dużo droższe niż współpraca z nim na zasadach B2B. Dzięki temu możemy podpisać umowę z kilkoma fachowcami. Przyspieszymy tym samym realizację zlecenia, ale też będziemy korzystali z pomocy osób, które wyróżni chociażby odmienne spojrzenie na konkretny projekt.

Nie czekaj! Sprawdź ofertę freelancerów dostępną na naszym portalu. Współpracuj z najlepszymi, a Twoja marka niech rośnie w siłę.

Zaloguj się
Zarejestruj się
Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.