Dlaczego powinieneś zatrudnić freelancera

Pracownik etatowy czy freelancer? Jest to pytanie, które coraz częściej staje się przyczynkiem do dyskusji w wielu firmach. Jeszcze do niedawna w tym starciu wygrywał pracownik zatrudniony na etacie. Obecnie, lepszym rozwiązaniem okazuje się współpraca z freelancerem. Sprawdź, dlaczego wolny strzelec to doskonały wybór!

Freelancer – czyli kto?

Freelancer to wolny strzelec, czyli osoba, która nie jest na stałe związana z jedną firmą. Jest to doskonały sposób na kształtowanie własnej kariery zawodowej dla tych, którzy sami dla siebie chcą być sterem, żeglarzem i okrętem. Jeżeli masz dość wiecznych narzekań szefa, samodzielnie chcesz ustalać, kiedy pracujesz, a kiedy możesz wyjechać na urlop, a w dodatku budowanie pozytywnych relacji z klientami masz we krwi, to czym prędzej rezygnuj z pracy etatowej!

Wśród freelancerów można najczęściej spotkać:

  • grafików,
  • tłumaczy,
  • copywriterów, 
  • programistów,
  • specjalistów od efektów dźwiękowych,
  • fotografów.

Jesteś właścicielem firmy i zastanawiasz się nad tym, czy tworzyć w ramach struktury przedsiębiorstwa kolejny etat, czy może lepszym rozwiązaniem będzie współpraca z freelancerem? Zebraliśmy 5 powodów, które utwierdzą Cię w przekonaniu, że bramka nr 2 będzie zdecydowanie korzystniejszym wyborem!

Finanse – postaw na tańsze rozwiązanie

Prowadzisz biznes, zatem wiesz doskonale, jak istotnym elementem jest kalkulacja kosztów. Chcesz, aby Twoja firma miała wreszcie wizytówkę w sieci? Tworzenie etatu dla osoby, która będzie odpowiedzialna za zaprojektowanie i kodowanie strony internetowej może okazać się zupełnie nieopłacalne. Dużo lepszym pomysłem, będzie zlecenie takich prac freelancerowi. Zapłacisz za konkretną realizację i nie będziesz martwić się dodatkowymi kosztami związanymi z utworzeniem nowego miejsca pracy. 

Jakość – zlecenie wykonane na najwyższym poziomie

Każdy freelancer jest kowalem swojego zawodowego losu. Samodzielnie musi zadbać o pozyskiwanie nowych klientów. Doskonale zdaje sobie również sprawę z tego, że wciąż najlepszą drogą do poszerzania grona biznesowych znajomości jest system poleceń. Poprzedni klient szepnie słówko swojemu znajomemu – i w ten sposób można pozyskać kolejne zlecenie. Jaka jest z tego korzyść dla Ciebie jako przedsiębiorcy? Masz pewność, że freelancer, któremu zależy na Twojej dobrej opinii, z całych sił przyłoży się do tego, aby wykonać zlecenie ze 100% zaangażowaniem.

Relacje – wiesz, komu zlecasz wykonanie zadania

No dobrze, przecież nie musisz tworzyć etatu ani korzystać z usług freelancera, aby zlecić realizację strony internetowej. Możesz takie zadanie powierzyć również agencji. Zastanów się jednak przez chwilę nad tym, czy będzie to dobry wybór. Współpracując z freelancerem, doskonale wiesz, kto jest odpowiedzialny za projekt. Masz z taką osobą bieżący kontakt, co znacznie usprawnia pracę. Możecie stworzyć relację biznesową rokującą na przyszłość. 

Kontakt ze specjalistami zatrudnionymi w agencjach bardzo często jest utrudniony. Aby przekazać grafikowi wytyczne dotyczące wyglądu strony, musisz skontaktować się z działem obsługi klienta. Informacja, zanim dotrze do docelowego odbiorcy, przechodzi przez kilka osób. A to naraża ją na zniekształcenia. 

Czas – szybka realizacja zleceń

Jeżeli masz doświadczenia we współpracy z agencjami, to zapewne wiesz, że czasami na realizację zleconych prac trzeba poczekać. Zależy Ci na tym, aby zadanie zostało wykonane tak szybko, jak jest to możliwe? Zleć je freelancerowi! W przeciwieństwie do niezwykle skomplikowanej machiny, jaką są agencje, wolny strzelec działa samodzielnie. Nie łapie kilku srok za ogon. Znając swoje możliwości, angażuje się w jeden projekt, a Ty dzięki temu możesz liczyć na krótki czas realizacji zlecenia.

Elastyczność – współpracuj na dogodnych zasadach

Freelancerzy są niezwykle elastyczni. Potrafią dostosować się nie tylko do realiów rynku, lecz także do wymagań zleceniodawców. Jeżeli zależy Ci na efektywnej współpracy, cenisz wysoką jakość usług i dodatkowo, zadanie, które masz do przekazania, wymaga błyskawicznej realizacji, to ze spokojnym sumieniem możesz je powierzyć w doświadczone ręce freelancera

Wolny strzelec pracuje na własnych zasadach. Nie jest ograniczony umową z agencją, nie musi też trzymać się sztywnych wytycznych kodeksu pracy. Jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, może pracować w godzinach nocnych, w weekendy, w święta – a Ty możesz liczyć na to, że realizacja zlecenia będzie przebiegała tak, jak się umówiliście.

Elastyczność takiej współpracy jest dla Ciebie korzystna z jeszcze jednego powodu. Daje Ci ogromne pole manewru. Jeżeli relacja z freelancerem będzie układała się po Twojej myśli, to możesz zlecać mu kolejne zadania. Coś pójdzie nie tak? Nie musisz przejmować się okresem wypowiedzenia umowy o pracę. W mig znajdziesz kolejnego zleceniobiorcę!
Szukasz grafika, copywritera, a może chcesz znaleźć specjalistę od marketingu internetowego? Zależy Ci na osobie doświadczonej, która posiada bogate portfolio? Skorzystaj z naszej bazy freelancerów i już dziś rozpocznij ciekawą współpracę

Zaloguj się
Zarejestruj się
Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.