stworzenie strony internetowej

Podjąłeś już decyzję o tym, że najwyższy czas zainwestować w nowoczesną stronę internetową. Brawo! Pierwszy krok do rozwoju swojej firmy, masz już za sobą. Teraz zapewne zastanawiasz się nad tym, ile będziesz musiał zapłacić za stworzenie strony internetowej w 2021 roku. Postanowiliśmy to sprawdzić, a wnioskami dzielimy się w poniższym tekście.

Od czego zależy koszt strony internetowej?

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje stworzenie strony internetowej w 2021 roku? Popytaj znajomych, a zdziwisz się, jak duże są rozbieżności w wycenach. Rozpiętość budżetu, jaki będzie potrzebny na taką inwestycję, może wahać się od niecałych dwóch tysięcy złotych, nawet do kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z czego wynikają tak ogromne różnice?

Wycena stworzenia strony internetowej uzależniona jest od wielu czynników. Ogromny wpływ na cenę ma między inny to, kto będzie się zajmował realizacją projektu. Zdecydujesz się na samodzielne postawienie strony internetowej? Oddelegujesz to zadanie freelancerowi, czy może zdecydujesz się na współpracę z agencją? Najtańsze może wydawać się rozwiązanie numer jeden. Jednak są to oszczędności jedynie pozorne. Tworząc stronę internetową na własną rękę, musiałbyś w cały proces zainwestować sporo czasu. Istnieje duże ryzyko, że z uwagi na brak doświadczenia, nawet zakładając, że uda Ci się stworzyć szkielet witryny, to będzie on naszpikowany błędami, a ich usunięcie wygeneruje dodatkowe koszty. Optymalnym wyborem może się zatem okazać bramka nr 2 – współpraca z freelancerem.

Kolejna kwestia, od której bezpośrednio uzależniona jest wycena inwestycji, to wielkość oraz zaawansowanie technologiczne serwisu, który chcesz stworzyć. Nie jest tajemnicą, że najtańsze są proste strony – wizytówki. Typowe one page, na których zamieszczona jest krótka oferta oraz dane kontaktowe. Taką witrynę freelancer jest w stanie postawić na gotowym szablonie w kilka dni. To ciekawe rozwiązanie dla niewielkich firm, którym zależy na ograniczeniu kosztów. 

Znacznie więcej (przynajmniej kilka tysięcy złotych) trzeba przeznaczyć na stronę typu multi page. Jest to nieco bardziej rozbudowany serwis internetowy. Składa się na niego przynajmniej kilka różnorodnych podstron. Możesz je wypełnić atrakcyjnym contentem. Ostateczna wycena będzie zależeć od tego, czy taka strona ma być postawiona na gotowym szablonie, czy zależy Ci na indywidualnym projekcie graficznym. Jeżeli szukasz grafika freelancera, to zapoznaj się ofertami zamieszczonymi na naszym portalu.

Określ wymagania w stosunku do strony internetowej

Dlaczego tak bardzo istotne jest to, aby precyzyjnie określić wymagania, jakie stawiasz stronie internetowej? Otóż im dokładniej nakreślisz, na jakich funkcjonalnościach Ci zależy najbardziej, tym uzyskasz trafniejszą wycenę całego projektu. Zastanów się, czy potrzebujesz rozbudowanej galerii, czy chcesz umieszczać treści video, czy też zależy Ci na tym, aby strona posiadała strefę prywatną, do której dostęp będzie możliwy wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Każda dodatkowa funkcjonalność zwiększa koszt stworzenia strony internetowej.

Komu zlecić stworzenie strony internetowej?

Zasadniczo, masz w tym względzie do wyboru dwie opcje. Stworzenie strony firmowej możesz zlecić agencji lub freelancerowi. Nielicznie decydują się też na samodzielne próby postawienia internetowego serwisu, jednak brak doświadczenia często sprawia, że na dobrych chęciach cały projekt się kończy. 

Dla wielu przedsiębiorców kluczowym elementem przesądzającym o tym, jaką decyzję podejmą, jest cena oferowanych usług. W tym starciu freelancerzy stoją na wygranej pozycji. Oferują oni bardzo często o wiele korzystniejsze wyceny, niż agencje internetowe. 

Zanim zlecisz stworzenie strony internetowej konkretnemu specjaliście, zapoznaj się z pozycjami w jego portfolio. Zastanów się też nad swoimi preferencjami dotyczącymi wyglądu i funkcjonalności serwisu. Im precyzyjniej określisz wymagania na początku współpracy, tym szybciej uda się uzyskać pożądany efekt.

Dlaczego najlepszą opcją jest wybór freelancera?

Po pierwsze – niższe koszty. Łatwo można się zorientować, że freelancerzy oferują stworzenie profesjonalnej strony internetowej w niższej cenie, niż agencje. Skąd się bierze różnica? Współpracując z freelancerem, płacisz tylko za jego pracę. Utrzymanie agencji to koszty o wiele wyższe, stąd też wyższe są stawki.

Po drugie – lepszy kontakt. Zlecając stworzenie strony internetowej freelancerowi, masz bieżący kontakt z osobą, która jest bezpośrednio zaangażowana w projekt. Możesz mu uwagi przekazywać bezpośrednio. W agencjach, informacje, zanim dotrą od Ciebie do adresata, często przechodzą przez kilka osób, co może zniekształcać przekaz w nich zawarty.  

Po trzecie – możesz wybrać specjalistę z konkretnym doświadczeniem. Przeglądnij na spokojnie dostępne oferty, zapoznaj się z pozycjami zawartymi w portfolio. Jeżeli wybierzesz freelancera, to wiesz, jakie realizacje ma na swoim koncie. Agencja również może pochwalić się wcześniejszymi projektami, jednak nigdy nie masz pewności, że stworzeniem strony dla Ciebie będzie zajmowała się ta sama osoba, co wcześniejszym projektem, który przypadł Ci do gustu.
Chcesz zlecić stworzenie strony internetowej freelancerowi? Za pośrednictwem naszego serwisu znajdziesz kontakt do specjalistów, którzy w swoim portfolio mają kreacje dla firm z różnych branż.

Aplikacje mobilne

0
Znajdź utlenowanego Freelancera zajmującego się Aplikacjami mobilnymi

Zaloguj się
Zarejestruj się
Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.