handsome man standing over blackboard with drawn dollar concept

Masz sporo wolnego czasu i chcesz go produktywnie spożytkować? Twój budżet dopomina się o zasilenie dodatkowymi środkami finansowymi na mniejsze i większe przyjemności? Wykorzystaj potencjał, jaki daje Ci internetowe okno na świat i zacznij dorabiać w domu!

Kilka groszy na drobne wydatki czy praca w pełnym wymiarze?

Najlepsze jest to, że to Ty decydujesz, jaki kształt przyjmie Twoja praca przez internet. Jest to doskonała opcja zarówno dla osób, które chcą dorobić kilka groszy, jak i dla tych, którzy zastanawiają się nad porzuceniem etatu i rozpoczęciem pracy freelancerskiej pełną parą. Wysokość Twoich zarobków będzie uzależniona od stawek, jakie określisz w swoich ofertach oraz od ilości czasu poświęconego na pracę.

Dlaczego warto dorabiać w domu przez internet?

Poświęcając kilka godzin dziennie na dodatkową pracę, jesteś w stanie zarobić całkiem sensowne pieniądze. I to niezależnie od tego, czy mieszkasz na prowincji, czy w dużym mieście. W sieci każdy ma taki sam dostęp do ciekawych zleceń. Możesz pracować, skąd tylko chcesz. Dodatkowe projekty możesz wykonywać nawet na wakacjach, choć może niekoniecznie jest to najlepszy pomysł.

Dorabiając przez internet, zaoszczędzisz na kosztach dojazdu do miejsca pracy, bo wszystkie obowiązki będziesz wykonywać w domowym zaciszu. Jest to ciekawa alternatywa m.in. dla dodatkowej pracy w pubie, restauracji czy nawet w biurze. Ponadto, możesz działać na kilku frontach, nie musisz ograniczać się do jednej specjalizacji. Oczywiście pod warunkiem, że masz predyspozycje do tego, aby jednocześnie być np. grafikiem i copywriterem.

Jak możesz dorabiać w domu przez internet?

Poznaj sposoby pracy przez internet. Realizuj swoje pasje i połącz przyjemne z pożytecznym. Możliwości jest wiele, a każda z nich to kolejna szansa na dodatkowy zarobek. Wykorzystaj wolny czas, zdobądź nowe umiejętności i krok po kroku zbuduj karierę freelancera. Może za kilka miesięcy zupełnie zrezygnujesz z pracy na etat?

Copywriting

Nie musisz być absolwentem polonistyki, aby zarabiać na pisaniu. Wymagana jest oczywiście znajomość zasad języka polskiego, jednak w weryfikacji tekstów pod kątem ich poprawności (ortograficznej, interpunkcyjnej) możesz wspomóc się darmowymi aplikacjami. Na jakie teksty jest zapotrzebowanie? Blogi, artykuły sponsorowane, teksty SEO, opisy kategorii czy produktów do sklepu internetowego to zaledwie wycinek contentu, którym możesz się zająć.

Wypełnianie ankiet

To kolejny z pomysłów na dodatkowy zarobek w sieci. Nie spodziewaj się dużych sum, uzupełnianie informacji w ankietach to zajęcie niezbyt dochodowe. Z drugiej strony, nie wymaga ogromnego zaangażowania i specjalistycznych umiejętności. Ot, opcja idealna w sam raz na wolne popołudnie. 

Tłumaczenia

Angielski w dzisiejszych czasach znają niemal wszyscy. Jeśli chcesz dorabiać w internecie jako tłumacz, musisz wykazać się znajomością bardziej niszowego języka. Biegle posługujesz się czeskim, węgierskim czy którymś z języków skandynawskich? Twoja szansa na wyższe zarobki znacznie wzrasta!

Grafika komputerowa

Ogarniasz podstawowe funkcje w popularnych programach graficznych? Obróbka fotografii to dla Ciebie pestka? Wiesz jak usunąć tło ze zdjęcia produktowego? W takim razie masz szansę dorobić jako grafik komputerowy. Na samym początku prawdopodobnie dostaniesz proste zlecenia, jednak z biegiem czasu, gdy nieco udoskonalisz warsztat, możesz starać się o udział w bardziej ambitnych projektach. Jako grafik-freelancer będziesz też tworzyć grafiki m.in. na potrzeby mediów społecznościowych.

Obsługa profili w mediach społecznościowych

Jest to zadanie przyjemne, pod warunkiem, że w social mediach czujesz się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Pamiętaj jednak, że zarządzanie profilem firmowym to wyższy stopień wtajemniczenia, niż prowadzenie profilu prywatnego. Każdy post, który udostępnisz, powinien wpisywać się w strategię kreowania wizerunku firmy. 

Tworzenie stron internetowych

Czy tworzenie stron internetowych może być traktowane jako dodatkowe zajęcie? Oczywiście, że tak! Wystarczy, że do perfekcji opanujesz jakiegoś CMS-a, niech to będzie choćby i WordPress. Nie każda firma potrzebuje kombajnu z rozbudowanymi funkcjonalnościami. Wielu firmom zależy na prostej wizytówce, a taką jesteś w stanie stworzyć w wolnym czasie.

Gdzie szukać dodatkowych zleceń?

Każdy kiedyś zaczynał, a prawda stara jak świat głosi, że najtrudniejszy jest pierwszy krok. W internecie znajdziesz sporo portali, które pośredniczą pomiędzy zleceniodawcami a freelancerami. Mają jedną wspólną cechę – ogłoszenia na nich zamieszczają zleceniodawcy, a pod postami ustawia się długa kolejka freelancerów chętnych do udziału w projekcie. 

Portal odfreelancera.pl to zupełnie nowa jakość. U nas to Ty publikujesz swoją ofertę, określasz specjalizację i zamieszczasz portfolio. Nie tracisz czasu na przeglądanie kolejnych propozycji. Zleceniodawcy sami Cię znajdą!

Nie wiesz gdzie szukać dodatkowych zleceń? Chcesz pracować jako wolny strzelec, jednak nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź, jakie oferty w naszym portalu zamieszczają inny freelancerzy i dołącz do nich! Proces rejestracji to jedynie chwila, przekonaj się, jakie to proste!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.